Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Doprava tovaru

www.KurenieZEN.sk

Chcete sa pustiť do pokládky zámkovej dlažby sami?

 

Prečítajte si, aký postup navrhujeme aby Vaše dielo bolo nielen pekné, ale aj trvácne.

1. krok: Výkop

Pri pokládke zámkovej dlažby sa najprv pripravia výkopové práce. Výkop by mal byť širší o 30 cm než bude šírka dláždenej plochy. Výkopové dno treba pripraviť v sklone minimálne 0,5 % v pozdĺžnom a 2,5 % v priečnom smere, aby sa zrážková voda mohla prirodzene odvádzať z vydláždenej plochy.

2. krok: Výber kameniva


Keď už máme výkopové práce hotové, môžeme sa pustiť do ukladania  kameniva. Kamenivo sa umiestňuje po vrstvách v hrúbke maximálne 15 cm a každú vrstvu je potrebné zhutniť vibračnou doskou.
Ako ochranná vrstva sa na dno výkopu umiestňuje  drvené kamenivo frakcie 16 - 32 mm. Nasleduje vyrovnávacia vrstva frakcie 4 – 16 mm hrúbky 10 cm. Vrchná plocha vyrovnávacej vrstvy musí byť v rovine ± 1 cm. Ukážky ukladania zámkovej dlažby a zloženie vrstiev si môžete pozrieť v poradenskom článku Ukážky ukladania zámkovej dlažby.


3. krok: Osádzanie obrubníkov

Ďalej nasleduje osádzanie obrubníkov do betónového základu. Zabezpečí sa tak pevnosť dláždenej plochy. Obrubníky je potrebné osadiť tak, aby ich horná hrana bola v rovine,  prípadne mierne vyššie ako je okolie terénu.


4. krok: Dlažbové lôžko

Na vytvorenie dlažbového lôžka sú potrebné dve oceľové trúbky medzi ktoré sa sype drvené kamenivo frakcie 4 – 8 mm a vyrovnáva sa latou.

 

5. krok: Ukladanie dlažbyPokládka zámkovej dlažby

Konečne môžeme začať s ukladaním dlažbových tvaroviek. Vždy začíname v najnižšom mieste lôžka a postupujeme k najvyššiemu. Pri ukladaní tvaroviek je potrebné dodržať šírku škár 3 až 5 mm.


6. krok: Škárovanie

Po uložení tvaroviek nasleduje škárovanie, na ktoré je najvhodnejší jemný kremičitý piesok frakcie 0 – 2 mm bez obsahu akýchkoľvek hlinitých častí.

 

7. krok: Hutnenie

Dláždený povrch sa hutní jedenkrát v pozdĺžnom a jedenkrát v priečnom smere. Po zhutnení vibračnou doskou sa doplní škárovací materiál do škár. Zhutnenú dláždenú plochu je možné vystaviť ihneď prevádzkovému zaťaženiu.

 


 

Kontaktujte nás:

  0911 607 599

  predaj@peknydvor.sk

po-štv8:00 - 17:00
pia8:00 - 15:00

Adresa: Herlianska 59, 040 14 Košice

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk