Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Doprava tovaru

www.KurenieZEN.sk

  1. Úvod
  2. Betónové produkty
  3. ERBA - dlažba

ERBA - dlažba

Moderná a ekologickáEkologický moderný dizajn dlažby Erba kombinuje súčasné splynutie povrchu s prírodnou zeleňou. Tvarovaný povrch dlažby Erba s prie... celý popis
FARBA
43,30 €
36,08 €
bez DPH
m2
Kalkulačka splátok HomeCredit
Číslo produktu:Z-PREMAC-ERBA_1
Výrobca:Premac
Hrúbka:8 cm
Kompletné špecifikácie

Moderná a ekologická
Ekologický moderný dizajn dlažby Erba kombinuje súčasné splynutie povrchu s prírodnou zeleňou.

Tvarovaný povrch dlažby Erba s priesakovými otvormi kombinuje súčasný tvar s prírodnou zeleňou. Priesakové otvory je možné vyplniť aj kamenivom - ideálna veľkosť 2/5 mm. Vďaka 16% vsakovacej ploche je táto ekologická dlažba obzvlášť šetrná k životnému prostrediu.

Farebné možnosti 

sivá 

grafitová 

 

Formát

49,5 x 24,7 x 8 cm 

Novinka

Hladký povrch

Hrúbka dlažby 8 cm

Eko plocha:

~ 16 % vsakovacej plochy

> 400 l/s.ha možný výkon vsakovania

Technické informácie 

výška [cm]8
šírka [cm]

24,7

dĺžka [cm]49,5
spotreba [ks/m2]8
hmotnosť [kg/m2]160
hmotnosť kusu [kg]20
hmotnosť palety [kg]1225
množstvo na palete [m2]7,5
množstvo na palete [ks] 

* PRACOVNÝ POSTUP (uloženie dlažby) 

Dlažba môže byť len tak dobrá, ako dobre je zhotovená podkladová vrstva. Ak táto zlyhá v dôsledku plošného zaťaženia, nutne sa to prejaví aj na dlažbe. Elastická väzba toto síce dokáže čiastočne eliminovať, nie však úplne zabrániť deformácii.

Zhotovenie podkladovej vrstvy

Podkladová vrstva sa ukladá na zhutnený základ. Hrúbka podkladu závisí od základu (prírodnej pôdy), pôsobenia mrazu a tiež dopravného zaťaženia. Pri chodníkoch je to približne 20 cm. Pri dopravne zaťažených plochách by mal byť podklad hrubý 30 až 40 cm. Na jeho zhotovenie používajte mrazuvzdorný materiál zo štrku, kameniva v zrnitosti 0-32 mm. Materiál je nutné naniesť v jednej výške, v rovnakej rovine a sklone, akú bude mať dlažba. Následne je nutné ho zhutniť. 

Vytvorenie dlažbového lôžka

Na podkladovú vrstvu sa následne ukladá dlažbové lôžko v hrúbke 3 až 5 cm. Ide o drvené kamenivo frakcie 4-8 mm. To sa pomocou profilov upraví tak, že dlažbové prvky sú pred konečným usadením asi 1 cm nad plánovanou výškou spevneného povrchu. Podložie musí byť najprv nezhutnené, aby po neskoršom zhutňovaní mohlo kompenzovať vzniknuté rozdiely. Dlažbové lôžko musí mať všade rovnakú hrúbku a prípadné výškové rozdiely sa musia vyrovnať nemrznúcim materiálom.

 

Ukladanie dlažby

Dlažba sa ukladá z už položenej plochy tak, že sa na pod­ložie nevstupuje. Pri pokladaní jednotlivých dlažbových prvkov je potrebné dodržiavať rozostup škár s veľkos­ťou rastra 3 až 5 mm. Správne kladenie by malo byť kontrolované pomocou šnúry, alebo pravítka a podľa výsledkov korigované. Takisto platí pravidlo, vždy klásť dlažobné kocky zmiešané minimálne z troch paliet. To zabráni výrazným rozdielom vo farbe, keďže dlažba je vyrábaná z prírodných surovín, ktoré majú určité farebné rozdiely a ani technológia výroby ich nevie ovplyvniť

 

Škárovanie a vibrovanie povrchu

Následné je dlažbu nutné vibrovať. Pred tým však musia byť medzery dôkladne vyplnené škárovacím materiálom frakcie 0/2-4 mm, suché a dlažba dôkladne vyčistená. Ak dlažba nie je ohraničená bočným obrubníkom, zabezpečte ju počas vibrovania proti bočnému zosuvu. Po vibrovaní opätovne vyplňte škáry, prípadne ich nasýťte vodou. Vyplňovací materiál nesmie byť ponechaný na povrchu dlažby.

Kontaktujte nás:

  0911 607 599

  predaj@peknydvor.sk

po-štv8:00 - 17:00
pia8:00 - 15:00

Adresa: Herlianska 59, 040 14 Košice

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk